Dzień Papieski.

W dniu 15 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona osobie Świętego Jana Pawła II przygotowana przez uczniów klas 4b, 5a, 6b i 7b.
      2 kwietnia obchodziliśmy już dziewiętnastą rocznicę przejścia naszego Papieża do Domu Ojca.
     Ojciec Święty był przede wszystkim wielkim Polakiem, ojcem narodu, drogowskazem prawdy, wielkim autorytetem dla rodaków oraz społeczeństw całego świata. Niósł świadectwo wiary, nadziei, miłości i pokoju.
   Był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich we wszystkich zakątkach świata. Pielgrzymował, przybliżając wszystkim Boga, uczył kochać i przebaczać. Emanował świętością, czyli pięknem swojego człowieczeństwa, bogactwem osobowości, dobrocią i miłością zarówno wobec Boga jak i drugiego człowieka.
   Pragniemy, aby nauczanie Papieża miało wpływ na kształtowanie postaw kolejnych pokoleń, aby młodzi nie lękali się stawiać sobie wymagań, nawet tych, które będą potrzebowały długotrwałego wysiłku.