„Wyobraź sobie…”

Wyobraź sobie…” hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodziły swoje święto. Tradycja tego święta ma już 20 lat. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej oraz integracja środowiska szkolnego.

W związku z tym w naszej bibliotece przeprowadzono konkurs czytelniczy pt. „Zaczarowany świat wierszy Jana Brzechwy”. Jego celem było przybliżenie sylwetki i twórczości autora klasyki literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie zdolności plastycznych. Komisja konkursowa w składzie: pani wicedyrektor Ewa Lichota, pani Lidia Brzozowska oraz pani Elżbieta Kochanowska przyznała nagrody:

I miejsce - Anna Bukowska kl. III c, Martyna Dzięgielewska kl. II a

II miejsce - Izabela Bukowska kl. I b, Jakub Kiełczewski kl. II a

III miejsce - Martyna Skowrońska kl. III c i Julia Modzelewska II b

Wyróżnienia otrzymały:

Magdalena Kuczko kl. II a, Natalia Borchert kl. II b i Julia Konopka kl. III c

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Chętni uczniowie klas I- III rozwiązywali „Jesienne quizy i krzyżówki”.

Uczniowie klas starszych czytali książki młodszym koleżankom i kolegom.

W tym roku przypada 90. rocznica urodzin Wandy Chotomskiej, poetki, jednej z najwspanialszych pisarek dziecięcych. W bibliotece zorganizowano wystawę książek autorki.

A.Wielgat